Quantcast
Channel: Блогосфера
Viewing all 33007 articles
Browse latest View live

Капитал Блог: Следовател: Холандия да не говори за съдебна реформа, там хомосексуалистите доминират

$
0
0

Скандално писмо е изпратил в края на миналата година председателят на Камарата на следователите Пламен Стоилов. В него той уведомява члена на Висшия съдебен съвет Галина Карагьозова, че няма да откликне на поканата й да участва в работна среща на тема "Механизъм за оценка на работната натовареност в съдебната система на индивидуално и институционално ниво с акцент върху разработени качествени показатели и критерии". Мотивите на Стоилов, който беше член на предишния състав на ВСС са меко казано,...

Никола Балов: Първите смартфони с Windows Phone 8.1 излизат в края на април, твърди слух

$
0
0
Първите смартфони с Windows Phone 8.1 излизат в края на април, твърди слух
На 2 април очакваме Microsoft да представи новия Windows Phone 8.1, който ще надгради платформата за смартфони с много подобрения…

Капитал Блог: ВАС отмени наказание от тефтера на Филип Златанов

$
0
0

Върховният админситративен съд (ВАС) е отменил окончателно решението на Комисията за предотвратяване и установяване на конфликт на интереси (КПУКИ), с което беше наложено наказание на бившия зам.-председател на Комисията за финансов надзор Димана Ранкова.

През септември 2012 г. комисията приема, че тя е била в конфликт на интереси, като е използвала служебното си положение "за извършване на търговска реклама, посещавайки организирано представяне на българската икономика, капиталовия...

Георги Иванов: Hellow world!

$
0
0

Здрасти отново, вече от хостинга на superhosting.bg. Възнамерявах да напиша дълъг злостен пост за поредните проблеми, които имах с host.bg, заради което правя тотална миграция, но реших да не го правя. Дето се вика за тези осем години досега съм бил доволен и не си струва да се занимавам с негативни емоции. Затова обаче ще кажа, че екипа на Суперхостинг ме спечели. И възнамерявам да замърсявам ефира отново и то доста по-регулярно.
Не помня дали отбелязах, но блога стана зимата на 11 години.

Никола Балов: Видео: Ревю на Samsung Galaxy S5

$
0
0
Видео: Ревю на Samsung Galaxy S5
Здравейте и с новото видео от nixanbal.com! Този път на фокус е Samsung Galaxy S5 - най-новият флагман на корейския…

Никола Балов: Смартфон тарифите VIVACOM Net&Call с пълна промяна – ето детайлите

$
0
0
Смартфон тарифите VIVACOM Net&Call с пълна промяна – ето детайлите
Тарифната линия Net&Call не беше променяна от април 2011 г., когато VIVACOM последно направи трафика за мобилен интернет неограничен, макар…

Кръстопът: Георги Николов: Реката

$
0
0


Реката приема
знатни удавници със почести

Люлее ги – новородени в нея.
Погребва ги като Офелии сред лилиите.

И само на най-сребърните риби
позволява
да изпият очите им.

Стихотворението е включено в новата книга на Георги Николов - “Двойното дъно на небето”.


Георги Николов



  Георги Николовв “Кръстопът”.
  Георги Николов в DICTUM.

Димитър Цонев: Една таксичка по-малко

$
0
0

Клиент сте на Мтел, без значение причината, нито дали това е от много години  или отскоро.

Сдобивате се, без значение как и от къде, с чисто нова лъскава смарт играчка.

Ако тя работи с microSIM карта и играчката не е купена от Мтел, операторът ще ви поиска такса за подмяна на пластиката с подходяща в размер на 19,90лв. В случай, че е купена от тях, вероятно ще се разминете без такса (непроверено твърдение).

От Мтел ще се опитат умело да ви уверят, че подмяната е свръхсложна и секретна процедура и преиздаването на пластиката е обвързано със серийни номера и партиди. Иде реч за такса от 19.90лв., все пак, от която те не искат да се откажат.

Копнеете да изпробвате играчката, но пущината категорично отказва да разкрие прелестите си без чипа.

Какво да направите?

Теглите една звучна, сочна и по сръбски пиперлива п*тка майна на консултанта, врътвате се демонстративно и отивате в най-близкия офис на Vivacom. Това последното е напълно сериозно и, не, няма да ви убеждавам да подписвате договор с тях. Просто Vivacom са били по-хитри и гъвкави и вместо да измислят такса, са инвестирали в клещи, с които изрязват излишната част от картата.

Едно щракване и от големия SIM остава малък чип, който да използвате и пластмаса, която все пак е добре да запазите, ако един ден решите да върнете картата в по-стар апарат.

Дори не пожелаха да ги почерпя кафе.


Фитнес блог: Най-често срещаните спънки при поддържане на здравословно меню

$
0
0

"Не ми остава време да пазарувам", "Не мога да спазвам режим, защото не мога да се храня отделно от семейството си", "Не ям през деня, защото съм в офис, а вечер ям каквото видя"... Това са едни от най-срещаните оправдания, които чувам в ежедневието си. Причини, поради които много хора не успяват да започнат и да поддържат един сравнително здравословен, спрямо личните нужди, хранителен режим. Има ли разрешение на проблемите и наистина ли положението е толкова категорично? Да разгледаме няколко случая.

Действително живеем във време, в което да попаднеш в капана на нездравословните навици е много лесно Ежедневието е натоварено, a часовете почти никога не стигат - препускаме от задача към задача. Докато свърши работният ден и се напазарува, идва време за сън. А трябва да отделим нужното на семейството, приятелите, себе си.

Често изборът е дали да сготвиш нещо вкъщи или да купиш нещо готово, полуфабрикат (за да се спести време). В много от случаите, за съжаление, везните се накланят към второто. Аз общувам с много хора. Всеки ден се появяват нови лица. Хубавото е, че все повече са тези, които си казват: "Трябва да направя нещо за себе си - ще спортувам и ще се храня здравословно". В разговорите ми с тях, когато искат съвет как да преминат към по-полезни навици, разбирам, че това е голяма тежест за плещите им.
Искам да споделя с вас някои от спънките, които чувам по-често, и да предложа варианти за тяхното решение.

Спънка №1 - "Нямам време да пазарувам"

Проблем:"Предпочитам да взема нещо набързо и готово - топла витрина, полуфабрикат."

Решение:

Добра организация и предварително планиране

Щом имате време всеки ден да се отбивате до топлата витрина или близката закусвалня, значи ще отделите два дни седмично, в които да напазарувате в по-големи количества.
Направете списък от продукти за няколко дни напред и проучете от къде ще ви бъде най-удобно да ги вземете.

Проверете близките магазини или пазари - къде цените са по-изгодни

Веднъж седмично може да се снабдите с храните, които имат по-дълъг срок на годност - ориз, картофи, пълнозърнести изделия, сурови ядки, тахан, яйца, плодове и зеленчуци. Два пъти седмично може да купувате пресни меса, риби или млечни продукти (това е само пример, съобразете се спрямо нуждите на семейството - има ли вегетарианци или не, какви са личните предпочитания).

Ще спестите време

Тъй като не се налага да пазарувате нещо дребно всеки ден, всъщност вие ще разполагате с повече свободно време.

Ще спестите пари

Вярно е, че ще дадете накуп повече пари, но всъщност ще спестите и от тях - защото надценката на готовите храни е по-голяма и излиза по-изгодно да приготвяте всичко вкъщи.

Спънка №2  - "Нямам време да готвя"

Проблем:"По цял ден съм на работа, не искам да прекарвам свободното си време в кухнята".

Решение:

Предварително намислете няколко ястия, които да са по вкуса на всички

Съобразете се с предпочитанията на останалите членове в семейството и изберете съответните рецепти.

Гответе храните едновременно

Тук отново идва добрата организация - приготвяйте няколко неща наведнъж и в по-големи количества, така че храната да стигне за целия ден.
Сложете гювеч във фурната, докато на котлона ври супа.
Докато печете ароматен хляб, пригответе риба на скара и нарежете свежа салата.

Всички заедно в кухнята

Не е нужно да стоите сами в кухнята - приобщете и близките. Нека децата да измиват зеленчуците, а някой друг от възрастните да разказва как му е минал денят. Гответе и общувайте по между си.

Моят личен пример е, че готвя за два дни напред, като за всеки ден менюто е различно. Просто във фурната са две тави наведнъж, на котлоните - две тенджери и т.н. Всичко на всичко това ми отнема: 20 минути за пазаруване (по списък) и 60 минути за готвене.

Спънка №3 - "Не мога да готвя отделно за себе си и семейството си"/"Не искам да ям отделно от семейството си"

Проблем:"Не искам да подлагам и другите на диета"/ "Не мога да карам майка ми да ми готви отделно".

Решение:

Дефиниция на "диета"

Не е редно под "диета"да се разбира нещо лошо, нещо мъчително. Диетата е начин на хранене, начин на живот. Режимът трябва да е полезен, вкусен и приятен.
От тази гледна точка не е много честно вие да искате да се храните здравословно, а семейството ви - не, нали?

Набор от разнообразни храни

Съобразете се с различните вкусови предпочитания - съществуват много рецепти, които да удовлетворяват всички. Ако има вегетарианци - нека има и постни ястия.
Здравословното хранене е разнообразно и не е сведено само до "пиле с ориз"или "картофи на фурна и салата".

Спънка №4 - "Не мога да се храня в офиса, а вечер ям каквото видя"

Проблем:"Работя в офис и не ми е удобно да нося домашно приготвена храна. Какво ще кажат колегите ми, когато извадя кутията?"

Решение:

Вместо вафла - ядки

По време на работния процес имате почивка, нали? "Да изпушим по една цигара", "Хайде да се отбием до барчето за по един бърз кроасан" (примери за нездравословни навици).
Щом може да отделите 10 минути за това, може да извадите нещо здравословно от чантата си. Не е нужно да е неудобно за ядене.
Вземете си сурови ядки, плод, фреш, домашно приготвен сандвич.

Гледайте сериозно на себе си

А какво ще кажат колегите ли? Бъдете катализаторът на промяната при всички. Да се грижиш за себе си и здравето си не е нещо срамно. Да извадиш собствено приготвена храна не заслужава освиркване, а напротив. Това е добро отношение към тялото си, така правите нещо за себе си. Така няма да гладувате през активната част от деня и няма да стигате до преяждане вечер.

Моят личен пример е, че в почивките по време на следването ми в университета, докато другите ядяха солети и вафли, аз изваждах кутийка с варени яйца и ядки. В началото ме гледаха странно и ме разпитваха - все едно правя нещо нередно. С течение на времето започнаха да правят същото.

Бих могла посоча още спънки, но не е нужно. Смятам, че схванахте идеята ми. Спазването на здравословни навици в храненето не е нещо мъчително.
Полезната храна не е безвкусна и еднообразна. Промените идват бавно, но е хубаво да бъдат трайни. С времето ще видите, че това, което правите за себе си дава своите положителни резултати. Ще се чувствате по-енергични, тонизирани, здрави.

Предполагам, че има и по-специфични случаи, които ви пречат да започнете промяната към по-добро. Споделете ги с нас и ще се опитаме да намерим оптималното решение.

Прочетете и тези полезни материали:
Хранене по време на deload седмица
Суперхрани: реалистичният поглед
Кое е по-важно за отслабването - колко калории ям или какви храни? (част II)
Кое е по-важно за отслабването - брой калории или вид храна? (част I)
3 храни, които да включите в менюто си (IV част)
Калций и мазнини

Денислав Георгиев: 3 неща, които не знаехме за ЕвроВолей 2015 от Стефан Августинов

$
0
0
Стефан Августинов отговори на няколко въпроса в SportIdeas на тема спортен маркетинг, организацията на ЕвроВолей 2015 в България и Италия и най-вече кои ще са българските градове домакини на събитието. …

Никола Балов: Sony Xperia Z1 Compact също получава KitKat в България

$
0
0
Sony Xperia Z1 Compact също получава KitKat в България
Sony вече пусна ъпдейта до Android 4.4.2 KitKat за някои модели в световен мащаб, а сега актуализацията пристига и за…

Никола Балов: Коя е най-добрата тарифа за смартфони – сравнение между Мтел, GLOBUL и VIVACOM

$
0
0
Коя е най-добрата тарифа за смартфони – сравнение между Мтел, GLOBUL и VIVACOM
Сред тарифните планове на мобилните оператори се отличава поне по една линия, насочена към собствениците на смартфони. При тях са…

Капитал Блог: Фотоесе: Миниатюри за водата: Киевско море

Марина Илиева: Лондон: Топ 10 забележителности

$
0
0

Ех, Лондон, мечта на хиляди емигранти, съвременен Клондайк! Притегателен със своите светлини и намеци за благополучие, както мухоловката примамва мухите със сладка отрова. Световна, космополитна столица, центрофуга на души, в която може да срещнеш хора от цял свят, но едва ли англичани, още по-малко лондончани. Град на младостта, на церемониите, на историята, на страхотната бира и ужасната храна. Град, в който туристът може да намери всичко и да разглежда до насита, без да скучае нито за миг.

Лондон е скъп град, мисля, че е най-скъпия, в който съм била.
Затова започвам със съвет към туристите за оптималния вариант за превоз: още с пристигането си се сдобийте с Oyster card (продава се в метрото, което в Лондон се разбира само като “Underground”, а не като “Мetro”), която заредете с карта за цялата градска мрежа за времето на престоя си в Лондон. Намаленията в цените за превоз с тази карта, която може да се дозарежда с пари на автомати в метрото, са значителни. Когато си тръгвате, предавате картата и ви връщат депозита и ако има останали пари.

Ако ще стоите в Лондон повече от 2 дни, ЗАБРАВЕТЕ за hop on, hop off BUS tour. Билетът за обиколката на основните забележителности е около 22-23 £ (важи 24 часа, а с някои фирми с промоция + още 24 часа). За сравнение Oyster card с travel card за 7 дни за цялата градска мрежа струва 36 £. На тази цена се возиш колкото пъти искаш и когато си искаш на интересните двуетажни автобуси (най-добре най-отпред на втория етаж) или на метрото.

Достъпът на автомобили в центъра на Лондон през делнични дни е ограничен с такса, така че освен таксита и тук таме някоя кола, по улиците се движат главно двуетажните червени автобуси, които са много редовни и приятни за пътуване. Има и специални денонощни и изцяло нощни автобусни линии.

Лондон е пренаселен град и е невъзможно да се избегнат тълпите. Все пак има няколко месеца в годината, през които опашките пред туристическите атракции няма да ви скъсат нервите, а и времето може да е благосклонно. Това са краят на септември, октомври, март и началото на април. Най-нисък е туристическият наплив през януари и февруари, а най-висок през декември и от май до средата на септември (с пик юли, август).


Специално внимание обръщам на храната в Лондон.
По десетобалната система, ако например храната в Рим е 10, тоест отлична, в Прага, Виена, Париж и Барселона 9, то за Лондон давам 2 точки: 1, защото все пак не умряхме от глад и още 1, защото не се отровихме. :)

В Лондон “английската кухня” се състои от “traditional”, “best in town”, “bio”, “handmade”, “world famous” fish and chips, което представлява полуфабрикат замразено филе от треска с гарнитура от пържени, бланширани картофи. Мега популярен е т. нар. “take away”, демек храна за вкъщи. В резултат на опитите ни да намерим читава храна, пробвахме френска, италианска, ливанска, турска, японска и китайска храна.

Английската бира ейл оценявам подобаващо с 10-тка.Страхотна е! Има голямо разнообразие и си заслужава парите (около 4 £ голямата)

И така, на 3 март 2014, заредени с добро настроение и ентусиазъм пристигнахме в Лондон.Опитът ми е показал, че 7 дни обикновено са достатъчни да се поразгледа голяма столица. Подробните ми предложения за маршрути ден по ден ще опиша в отделни статии, а сега ще ви предложа резюме на забележителностите, които не бива да се изпускат.

Където има река или море, там са интересните места, там съм и аз! Винаги спазвам това правило и досега то не ме е подлъгвало.

1. Разходка с корабче по Темза.Вместо BUS тура, похарчете по-малко пари за по-добро преживяване, като се качите на корабче по Темза. За да комбинирате забележителностите нека това корабче да не е просто разходка, а да ви отведе до Гринуич. С Oyster card (намаление 1/3) билетът за корабчето струва 8 £ на човек.

Началната спирка за корабите е Уестминстер (Westminster), като времето на плаване до Гринуич е около 1 час, но той минава неусетно.

Ако имате късмет може да се окажете на корабчето Сарпeдон (Sarpedon, на TRS), ще се насладите на духовития гид, който срещу доброволни бакшиши забавлява пътниците с чудесен хумор и интересни факти за забележителностите по пътя.

По пътя ще видите над 60 забележителности, някои от които Парламента, Уестминстър, Окото на Лондон, театърът на Шекспир, катедралата Свети Павел, националния театър, галерията Тейт модерн, небостъргача Шард, Тауъра, новото Кметство, новият финансов център Canary Wharf и др. Ще минете покрай бойния кораб Белфаст (сега музей), под мостовете Лондон, на Милениума, Тауър и др.

Накрая ще стигнете втората забележителност в списъка :
2. Гринуич

В Гринуич се намират 4 забележителности, за които времето, за съжаление, не стига да се разгледат в един ден. Затова си изберете 2 или 3 от четирите.

2.1 Къти Сарк - единствения оцелял до днес чаен клипер, пуснат по вода през 1869 г. и превозвал чай от Китай. В момента е на сух док и след реставрация завършила 2012 г. е отворен за посетители.

Време за разглеждане: ~1 час

2.2 Националният морски музей- включва голяма експозиция посветена на адмирал Нелсън. Понякога в музея гостуват изложби. Когато ние го посетихме, имаше изложба на картини на мариниста Джоузеф Търнър.

Време за разглеждане: ~1-2 часа

2.3 Старият Кралски Морски Колеж - Интересна е залата с изрисуван таван, известна като “the Painted Hall”, завършена през 1712 г.

Време за разглеждане: ~15 мин.

2.4 Кралската обсерватория Гринуич - Намира се на върха на хълм в парка над Националния морски музей.

Тук е проектираната от прочутия Кристофър Рен къща Фламстед - дом на Джон Фламстед в продължение на над 40 години. Сега тя е музей на часовниците.
Тук се намира “нулевия” меридиан, определен през 1884 г. и човек може да прекрачи с единия крак в западното, а с другия в източното полукълбо за Земята. Преди достъпът до линията на меридиана е била свободна, но сега е необходим билет 7 £ (или като част от т.нар. “Биг” билет, виж по-долу).

Съвет: Още на Къти Сарк можете да си купите “Big” билет, който е пакет за разглеждането на 3 музея (обсерваторията, морския музей (вкл. гостуващи изложби) и Къти Сарк) горе-долу на цената на 2.

В комплекса има и планетариум. Шоутата в него са с отделни билети.
Време за разглеждане: ~1-2 часа

3. Британският музей - събрал огромни колекции от древен Египет, Гърция, Италия, Африка и Ориента. Мумии, саркофази, статуя от Великденските острови, Розетският камък, японски самурайски доспехи и др.

Време за разглеждане:>2 часа
Вход:безплатен, с изключение на специалните временни експозиции

4. Бъкингамският дворец - официалната резиденция на Кралицата.

Слезте на площад Трафалгар и се разходете през парка Сейт Джеймс до Бъкингамския дворец.

Смяната на караула пред двореца е в 11 часа и продължава около 30 мин. През зимата церемонията не се провежда всеки ден, а ПРЕЗ ден, затова проверете предварително разписанието. Тълпите тук са огромни и хората започват да се струпват по оградите още от 10 часа.

На срещуположната страна на Бъкингамския дворец, през парка, се намира Horse guards parade, където се провежда церемонията по смяна на караула на коне. Тук има значително по-малко хора, а конниците преминават и покрай Бъкингамския дворец.

5. Тауър Бридж(Tower Bridge) и Тауър (Tower of London)- Висящ, подвижен мост, Тауър Бридж е един от символите на града. Завършен е през 1894 г. и е с дължина 240 м. между двете кули. Поради големия трафик по моста, той се вдига много рядко в наши дни - 2 пъти в седмицата, след специално разрешение.

Тауър - Строежът е започнат от Уилям Завоевателя през 11 век, но е разширяван и укрепван многократно през годините. Крепостта е била кралска резиденция, оръжейна и затвор. От реката може да се види т.нар. Порта на предателите “Traitors Gate”, през която много известни затворници са влизали в Тауър, за да не излязат никога повече.

Сега тук се съхраняват Кралските бижута.

Вход: 22 £
Организираните турове с йеоман водач (известните Бийфитъри) са с продължителност ~ 1 час и са включени в билета.

6. Катедралата Свети Павел (Saint Paul’s Cathedral)- Шедьовърът на сър Кристофър Рен. Втората по-големина катедрала с толкова плитки основи, след Свети Петър във Ватикана. Построена е за 35 години. В купола и се намира “Галерията на шепота”, с диаметър над 30 метра и с отличната акустика.

Вход: 16.50 £ ; За деца входът е 7.50 £;
Отворена е за туристи от понеделник до събота от 8.30 до 16 часа.
В неделя работи само за молещи се, не работи за туристи. Как разпознават кой какъв е, нямам представа.
Снимането вътре е забранено.
Съвет: Непременно трябва да се види през нощта, когато е осветена.

7. Окото на Лондон - Високо е 135 м. и е идеално място за наблюдение на града от високо. Една обиколка трае около 30 мин. Много приятно и заслужаващо си парите изживяване.

Съвет:В зависимост от сезона и за да избегнете големи опашки, може да си купите билети онлайн, с прилични отстъпки. Недостатък е, че не знаете какво време ще ви се падне. :)

Ние си купихме билетите на място, като комбинираните билети са по-изгодни. Нашият комбиниран билет включваше Окото на Лондон и Аквариума, който се намира в съседство и е доста интересен.Вижте тук възможните различни варианти на билети.

8. Природонаучният музей

Най-добрият музей в областта, в който съм била! Интересен, интерактивен, страхотно място за деца! Определено не е за изпускане!

Колекцията на музея съдържа над 70 милиона образеца, събирани през последните 400 години! От древни фосили, кости на динозаври, скелет на птицата додо, през неандерталски череп до метеорити от Марс.

Вход:безплатен, с изключение на специалните експозиции
Време за разглеждане:>2 часа

9. Хайд парк, Кенсингтън - Ако времето е хубаво, може да се разходите в парка и да видите резиденцията на принцеса Даяна, а сега и дом на малкия наследник на трона Джордж.

Лондон, Хайд парк

Лондон, Хайд парк

Лондон, Хайд парк, двореца Кенсингтън

Лондон, Хайд парк, двореца Кенсингтън

10. Разходка пеша покрай Темза през деня и по тъмно, по някой от мостовете.От двете страни на реката минават крайречни, пешеходни алеи. По “Queen’s walk” може да се стигне от Окото на Лондон до Тауър Бридж и от другата страна от Тауър, през Свети Павел до Биг Бен и Уестминстърското абатство.

Лондон, гледка към Свети Павел от галерията за модерно изкуство Тейт.

Лондон, гледка към Свети Павел от галерията за модерно изкуство Тейт.

Компромисен вариант е да стигнете до Тауър бридж с транспорт, а оттам покрай реката да се връщате към Окото на Лондон или обратното, в зависимост от отправната ви точка.

Лондон, по крайречната алея, Кметството

Лондон, по крайречната алея, Кметството

Лондон, по крайречната алея.

Лондон, по крайречната алея.

Лондон, гледка към Лондон бридж, Тауър бридж и небостъргача Шард от Пешеходния мост, по тъмно

Лондон, гледка към Лондон бридж, Тауър бридж и небостъргача Шард от Пешеходния мост, по тъмно

Лондон, гледка към Лондон бридж, Тауър бридж и небостъргача Шард от Пешеходния мост, по тъмно

Лондон, гледка към Лондон бридж, Тауър бридж и небостъргача Шард от Пешеходния мост, по тъмно

Лондон, гледка към Лондон бридж, Тауър бридж и небостъргача Шард от Пешеходния мост, по тъмно

Лондон, гледка към Лондон бридж, Тауър бридж и небостъргача Шард от Пешеходния мост, по тъмно

Разстоянието е доста голямо и ще ви е нужна много енергия, но си заслужава. Може да се отбивате до всички забележителности по пътя, да си почивате по многото пейки или да пийвате по някоя отлична английска бира.

Очаквайте скоро: “Лондон-ден по ден”…

Автор: Марина Илиева
Снимки:Пламен Славов, Марина Илиева

Шентов: В този град живеят само мъртви

$
0
0
Малко мои снимки в lunatic.bg, ново и обещаващо място. Можете да видите цялата серия на линка по-горе. 






Иван Шентов е опитен ловец в бетонната джунгла, поет, журналист, познат и като басист и вокал в няколко столични пънк и пост-пънк групи. Умее да плува в градската тълпа, най-често срещу течението. Понякога гледа лошо, но твърди, че е добър човек. Живее на третия етаж и пуши много.




Оги Ковачев: Прекрасен следобед и йога в парка под Младежки хълм в Пловдив

Ясен Захариев: Винобалканика 2014

$
0
0

Четвъртото издание на международния винен конкурс Винобаланика ще се проведе от 26 до 28 април 2014 във Велико Търново. Конкурсът се организира от Съюза на енолозите в Българияи в него могат да участват вина, произведени от местни сортове грозде от страните в Черноморския регион и Балканския полуостров.

Целта на Винобалканика е да насърчи производството и консумацията на тези вина, както и да увеличи информираността за типичните за Балканите и Черноморието сортове грозде. Чрез Винобалканика организаторите искат да улеснят и културния обмен между страните в региона и останалите страни от ЕС. Конкурсът се провежда в съответствие с правилата на OIV, като ще бъдат присъдени четири награди:

Голям златен медал:минимум 92 точки
Златен медал:минимум 85 точки
Сребърен медал:минимум 82 точки
Бронзов медал:минимум 80 точки

Всички наградени вина ще участват в целеви дегустации, които ще се състоят през годината в четирите най-големи града в България – София, Пловдив, Варна и Бургас.

Ако обичате виното и храната, ако искате да научите интересни неща за тях и за това как те се отпечатват в нашето ДНК, заповядайте на второто издание на WiFo – да поговорим за храната и виното. Събитието ще се проведе на 12 април 2014 година от 11 часа в Софарма Бизнес Тауърс.

Никола Балов: Samsung представи новата серия таблети Galaxy Tab4, очакваме ги скоро

$
0
0
Samsung представи новата серия таблети Galaxy Tab4, очакваме ги скоро
Samsung представи новата си серия таблети Galaxy Tab4, които са позиционирани в средния клас и обещават по-достъпни цени от моделите…

Никола Балов: Apple били поръчали 90 милиона броя от новия iPhone + снимки на предполагаемия

$
0
0
Apple били поръчали 90 милиона броя от новия iPhone + снимки на предполагаемия
90 милиона броя от новия iPhone е поръчала Apple на Foxconn, които сглобяват устройството във фабриките си в Китай, пише…

Денислав Георгиев: Честит рожден ден, мила мамо!

Viewing all 33007 articles
Browse latest View live


<script src="https://jsc.adskeeper.com/r/s/rssing.com.1596347.js" async> </script>